راز زرادخانه “وحشتناک” روسیه ایالات متحده و ناتو را ترساند

در مقاله ای در مورد دلایل ترساندن بیش از 3000 سلاح هسته ای تاکتیکی روسیه به ناتو ، که در مجله National Interest منتشر شده است ، نویسنده می گوید که با حدود 3000 تا 6000 سلاح ، فدراسیون روسیه دارای زرادخانه سلاح است. یک سلاح هسته ای تاکتیکی بزرگ اینها نه تنها شامل کلاهکهای موروثی دوران جنگ جماهیر شوروی ، بلکه همچنین سیستمهای تسلیحاتی جدید و قدرتمندی هستند که در سالهای اخیر ساخته شده اند.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در دیدار با صنعت دفاعی روسیه و متحد ارشد نظامی روسیه ، پیشرفت حاصل در برنامه های گسترده مدرنیزاسیون نظامی مسکو را ستود: جدیدترین سلاح ها و تجهیزات نظامی در حال تحویل به ارتش و نیروی دریایی است و ظرفیت های سه گانه هسته ای بسیار بهبود یافته است و نیروی دریایی توانایی های رزمی خود را گسترش داده است … “پوتین اضافه کرد.” حفظ سرعت لازم برای تولید سیستم های حمله پیشرفته برای استفاده و آزمایش در طول آموزش جنگ فشرده بسیار مهم است.

ترکیب ارتش روسیه در دهه های اخیر به طرز چشمگیری تغییر کرده است. برخی از واحدهای دوران پس از اتحاد جماهیر شوروی در حال انتقال به یک نیروی جنگی ضعیف و بسیار مدرن هستند. بعید به نظر می رسد که یک چیز در برنامه نظامی روسیه به زودی تغییر کند: ادامه وابستگی مسکو به سلاح های هسته ای تاکتیکی به عنوان بازدارنده اصلی در برابر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو). در اینجا اندازه زرادخانه هسته ای تاکتیکی روسیه و نحوه برنامه ریزی مسکو برای استفاده از آن در صورت درگیری مسلحانه بزرگ با غرب آورده شده است.

شایان ذکر است که کمی کردن زرادخانه دشوار است ، هیچ تقسیم بندی واضحی از کلاهک های تاکتیکی و استراتژیک وجود ندارد.

روسیه و ایالات متحده به طور کلی سلاح های هسته ای غیر استراتژیک را سلاح هایی با برد کمتر از 5500 کیلومتر تعریف می کنند. به طور کلی ، سلاح های استراتژیک با کلاهک به عنوان سلاحی استفاده می شود که برای هدف قرار دادن زیرساخت ها مانند کارخانه ها ، تأسیسات تولید انرژی ، شهرها و غیره استفاده می شود. قدرت نظامی دشمن را پنهان کنید. از کلاهکهای تاکتیکی در میدان جنگ بعنوان بخشی از روند جنگ استفاده می شود. هیچ مرز مشخصی بین این طبقات وجود ندارد. علاوه بر این ، کشورهای مختلف استانداردهای خاص خود را دارند.

در کانون توجه - راز زرادخانه

کمی کردن زرادخانه دشوار است ، هیچ تقسیم واضحی از کلاهک های تاکتیکی و استراتژیک وجود ندارد. تصویر

روسیه با داشتن بین 3000 تا 6000 واحد ، بزرگترین زرادخانه هسته ای تاکتیکی در جهان را دارد. اینها نه تنها کلاهک های شوروی ، بلکه همچنین سیستم های تسلیحاتی جدید و قدرتمندی است که در سال های اخیر ساخته شده اند.

همانطور که پوتین در کنفرانس دفاعی اخیر این کشور اذعان کرد ، بیشتر سلاحهای تاکتیکی این کشور توسط نیروی دریایی کنترل می شود. پوتین گفت: “جدیدترین سیستم های تسلیحاتی و تجهیزات نظامی مجهز به ارتش و نیروی دریایی است ، پتانسیل سه گانه هسته ای به طور قابل توجهی افزایش یافته و نیروی دریایی توانایی های رزمی خود را به ویژه با کشتی های جنگی حامل موشک های کروز کالیبر گسترش داده است.”

ناوهای دارای این سلاح ها شامل زیردریایی هسته ای کلاس Yassen و ناوچه Admiral Gorshkov هستند. بمب افکن های به روز شده Tu-22M3M نیروی هوایی و رهگیرهای اصلاح شده MiG-31K حامل موشک های مافوق صوت Khin-47M2 Kinzhal تهدید بزرگی برای دارایی های نظامی طبقه بالای ناتو است. سیستم موشکی بالستیک برد کوتاه ایسکندر-ام اخیر نیروهای زمینی روسیه همچنین می تواند کلاهک های هسته ای دریافت کند.

طبق دکترین نظامی روسیه ، کلاهک های هسته ای تاکتیکی در حال محافظت از روسیه در برابر ناتو هستند – نه تنها به عنوان یک عامل بازدارنده ، بلکه همچنین به عنوان تنها وسیله تساوی شرایط بازی در روسیه.

در بیانیه اخیر ، وزارت خارجه روسیه به طور مفصل تعداد کل سلاح های هجومی استراتژیک روسیه و ایالات متحده را از اول مارس 2021 توصیف کرد.

بر اساس این سند ، روسیه 517 موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) ، موشک بالستیک پرتاب زیردریایی (SLBM) و بمب افکن های سنگین دارد ، در حالی که ایالات متحده 651 واحد دارد. علاوه بر این ، روسیه دارای هزار و 456 کلاهک بر روی ICBM ها ، SLBM ها و کلاهک های هسته ای بر روی بمب افکن های سنگین است ، در حالی که این تعداد در ایالات متحده 1135 کلاهک است.

مسکو 767 ICBM ، SLBM و بمب افکن های سنگین مستقر و مستقر کرده و واشنگتن 800 مورد از آنها را در اختیار دارد.

“اطلاعات مربوط به تعداد کل سلاح های تهاجمی استراتژیک روسیه و ایالات متحده از اول مارس 2021 ارائه می شود ، براساس ارتباطات رد و بدل شده توسط طرفین در مارس 2021 در پیمان کاهش سلاح. استراتژی جدید (شروع جدید ) ، “گفت وزارت خارجه روسیه.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین خاطر نشان کرد که 800 ICBM ، SLBM و بمب افکن سنگین مستقر و غیر مستقر ، که ایالات متحده ادعا می کند نه تنها از کاهش واقعی سلاح های آمریکایی ، بلکه از خروج یک جانبه آمریکا از پیمان نیز دریافت کرده است. و 41 بمب افکن سنگین B-52N.

منبع: https://araz-seo.ir/%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88%D8%AD%D8%B4%D8%AA%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD/